İnternette Neden Yer Almalıyım?

İnternette yer almanız için bir çok sebep varken, bunları göz ardı edip bir çok bahane yoğunluğu içerisinde kendimizi geliştirmeyi her zaman ihmal edebiliyoruz. Burada bir suçlu aramak gerekirse bu durumun kaynağının talep tarafında değil tamamen arz tarafında olduğu açıktır. Çünkü, kimse, işini gücünü bırakıp kendisi veya çalıştırdığı personelini kendi işiyle alakası olmayan bir konuda çalıştırmak istemez. Ancak bu iş, web sitesi hizmeti almak isteyen herkese, hizmeti veren firma arayüzleri tarafında yaptırılır. Eğer içeriklerinizin girişi konusunda da destek almak isterseniz 1-5 sayfa içerik için 100 TL ila 200 TL arasında talepleri olur. Tabi çoğunlukla bu parayı vermek istemeyeceğimiz için işi gücü bırakır web sitesine görsel ve metin içerikler doldrumaya başlarız. İlk bir kaç gün veya bir hafta bundan haz duyar gururlanırız ama sonrasında aldığımız haz arzumuzu iptal ettiğinden (çünkü artık ondan alacağımız bir keyif kalmamıştır) web sitemiz atıl bir şekilde çöpe atılacağı günü beklemeye başlar. Çok az sayıda işletme bu durumu konpanse ederek uzun vadede kendine katma değer yaratabilecek seviyeye götürmektedir.

Modern Web Sitesi olarak bizler bu durumun maksimum farkındalığı ile elimizden gelen tüm gayretle hem web sitenizin yapım aşamasında hem de sonrasında içerik oluşturma ve güncelleme çalışmalarının tamamını üstleniyoruz. En düşük ücrete sahip web çözümümüzde bile 50 sayfanın üzerinde konuyla ilgili içerik sağlayabilmekteyiz. Çünkü sizlerin sadece işinize odaklanmanız gerektiğinin farkındayız.

İnternette yer almak isteyip istememeyi belirlemeden önce ise, “ben bu işe ne kadar vakit ayırmak istiyorum”u yani web sitemi kendim mi yapmak istiyorum, içeriklerini kendim mi girmek istiyorum, yoksa işinde uzman bir yere mi yaptırmak istiyorum sorusuna yanıt bulmanız gerekiyor.

Yanıtınız, eğer kendi sitemi yaparım veya site alt yapısını bir firmaya kurdurur içeriklerini de kendim girerim ise zaman maliyetinizi çöpe atmaya hazırlandığınızın işaretidir.

Esasında işi uzmanına bırakmak en önemli maliyet olan zamanın en iyi şekilde kullanılmasına yol açar. Hem de bu durum karşılıklıdır, bu karşılıklılık aynı zamanda maksimum verimliliği de oluşturur. Sonuçlardan en önemlisi de bugün bir hevesle yaptığınız web sitesi girişiminiz atıl olarak kalmaz, işe yarar hale gelerek sizin hedefinize ve yatırmınıza bağlı olarak gelir oluşturmanıza da imkan verir.

Her şeyden önce, internette yer almak istiyorsanız mutlaka bir tanıtım sitenizin olması gerekir. Bu site, hem teknik alt yapısı itibariyle hem de tasarım ve içerik açısından en iyiye sahip olmalı ki ileride “ben buraya yatırım yaparak web sitem aracılığıyla da gelir oluşturmak istiyorum” noktasında en uygun maliyetle en yüksek verimliliği yakalabilmenizin önünü açabilsin. Bu yatırımın sonucu hem site ziyaretçilerini artıracak hem de var olan müşterilerinize sunabileceğiniz hızlı ve yaratıcı çözüm yaklaşımları sayesinde ayrı bir satış kanalı oluşturmanıza imkan verecektir.

Fırsat denilen şey nihayetinde yok olmaz; fırsatı değerlendirmek isteyen kişilerin eline mutlaka zamanında ulaşır ve değerlendirilerek değerlenir.

Değerli vakitlerini ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Gökhan Polat